Autoškola U Grandu  >  Motoškola

Motoškola

Co nového ve výcviku na motocykl? HODNĚ.


Ve dvou etapách se změnily předpisy pro výcvik na motocykl. Nyní již nebudete jezdit s učitelem výcviku za zády na jednom motocyklu, ale pěkně každý zvlášť. Učitel pojede za vámi na druhém motocyklu nebo v autě. Komunikovat budete spolu pomocí intercomu a bude to tedy pro vás náročnější, jelikož vám nebude moci nikdo pomoct. Než půjdete do provozu, budete muset znát pravidla silničního provozu, hlavně dopravní značky a stoprocentně řešení křižovatek a jiných dopravních situací. Také při ovládání motocyklu budete muset prokázat daleko větší dovednosti než dřív. Při zkoušce musíte předvést, že umíte ovládat motocykl jak v malé, tak ve vysoké rychlosti. Běžné úkony, jako slalom, osmička, otočení do protisměru, jsou doplněny prvky z vyšší školy jízdy - nouzovým brzděním či vyhýbacím manévrem. Přitom počet hodin praktického výcviku zůstal zachován. Jsou to nové věci i pro nás, nikdo nevíme, do čeho jdeme. Jak to všechno bude vypadat v praxi, ukáže čas.

Jízdní úkony pro zkoušku si můžete prohlédnout zde.


Motoškola je součástí autoškoly specializovanou na výcvik na motocyklech všech kubatur. U nás se Vám budou věnovat učitelé motorkáři - lidé, kteří aktivně na motocyklech jezdí a dokážou Vám předat svoje bohaté zkušenosti ze života v jedné stopě. Ukážou Vám jak nejlépe a nejbezpečněji ovládat motocykl, poradí Vám s výběrem, údržbou a opravami motocyklu, výběrem motocyklového oblečení, přilby a ostatního vybavení potřebného pro bezpečný a pohodlný pohyb na motocyklu. Výcvik provádíme na osvědčených a spolehlivých motocyklech HONDA.

Bližší informace na tel. +420 602 766 299 nebo e-mailu pkonecny@davenet.cz, případně každé pondělí a středu v kanceláři autoškoly.

Pár obrázků pro inspiraci:AUTOŠKOLA JE DRŽITELEM CERTIFIKÁTU JAKOSTI ČSN EN ISO 9001


Autoškola U Grandu, 8. května 4, 787 01  ŠUMPERK


Mikuláš Jehurnov, +420 603 209 320, m.jehurnov@seznam.cz
Michal Jehurnov, +420 606 404 589, jehurnov12@seznam.cz
Ivo Bartoš, +420 602 766 385, autoskola.bartos@seznam.cz
Pavel Konečný, +420 602 766 299, pkonecny@davenet.cz

Zadejte zde Vaše telefonní číslo a my Vás budeme kontaktovat.

Vaše číslo:  

Osoba, kterou chci kontaktovat:
  Mikuláš Jehurnov          Michal Jehurnov          Ivo Bartoš
  Pavel Konečný